ŚPIWOREK DO SPANIA! to odpowiedź na pytanie: W co ubrać dziecko do spania?

cze 16, 2023

Tak, najlepiej w śpiworek do spania! Bezsprzecznie, każdy specjalista od dzieci, jest tego zdania.  Śpiworek to najbezpieczniejszy wariant, ponieważ  małe dzieci nie potrafią same się przykrywać kołderką, a więc zimą/ jesienią mogą się wychłodzić. Kołderka może być również zagrożeniem dla życia niemowlaka, ponieważ może przez przypadek nakryć się kołderką i udusić. Natomiast śpiworek jest w pełni bezpieczny, dopasowuje się do ruchów dziecka. Dziecko ma swobodę ruchu bez obaw, że się odkryje czy zahaczy o łóżeczko.

Jaki więc wybrać śpiworek do spania?

Istnieje bardzo duży wybór śpiworków: z nogawkami i bez, z rękawami lub bez, a co najważniejsze- trzeba zwracać uwagę na grubość materiału, niektóre są ocieplane na zimę, inne cieniutkie i przewiewne przeznaczone do użytku latem, a jeszcze inne mogą być bardziej uniwersalne. W zależności od grubości śpiworka i temperatury w pokoju dobieramy piżamkę i ilość warstw ubrania.

Przy wyborze śpiworka do spania należy zwrócić uwagę również na umiejscowienie zamka. Niektóre ze śpiworków posiadają wszyty zamek z boku na całej długości, tak aby umożliwić łatwą wymianę pieluchy w nocy, nie wyciągając przy tym dziecka ze śpiworka. W ofercie sklepów, również u Myciuszka, są modele, które posiadają zamek na środku śpiworka, ale wszyty jest od góry do dołu, tak aby metalowa część  zamka nie przeszkadzała dziecku podczas snu.

W co ubrać dziecko do spania latem?

Zbliża się lato, czas wysokich temperatur i upałów. W co zatem ubrać dziecko do spania, aby się nie przegrzało? Myciuszek poleca śpiworek letni firmy Jollein, wykonany z certyfikowanej miękkiej bawełny typu hydrofilic cotton o podwyższonej chłonności i grubości 0,5 tog.  Wartość 0,5 tog ma właśnie zastosowanie przy temperaturze powyżej 24 °C.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć rozmiar 70

Kliknij tutaj, aby zobaczyć rozmiar 90

Śpiworek letni do spania to must have na lato ze względu na swoje właściwości materiału, zapewni dziecku odpowiednie warunki snu,  zapewni poczucie komfortu i bezpieczeństwo, zapobiegając przegrzaniu.  A w wyjątkowe upalne dni, można nawet zastosować sam śpiworek bez piżamki, tylko w pieluszce, z pewnością dziecku będzie bardziej komfortowo podczas snu, niż gdyby spało np. w samej cienkiej koszulce.

Śpiworek do spania pomaga w utrzymaniu higieny snu

Nie chodzi tylko o kwestie bezpieczeństwa i komfortu, ale również o tzw. rytuały przed snem, które ułatwiają zasypianie małym dzieciom. Wiele pisze się/ mówi o tym, że dzieci lubią rutynę, przewidywalność, a ubieranie dziecka w śpiworek może być częścią rytuału, zapowiadającego nadejście pory spania. Dziecko ma skojarzenie śpiworek – spanie.

W ofercie Myciuszek posiada bardzo dużo wzorów i rozmiarów, kilka przykładów śpiworków na lato poniżej:

spiworek do spania zyrafa

Zobacz szczegół, kliknij tutaj

spiworek do spania latem rozowy

Zobacz szczegół, kliknij tutaj

do spania latem niemowlak spiworek

Zobacz szczegół, kliknij tutaj

spiworek do spania lato bezowy

Zobacz szczegół, kliknij tutaj

spiworek lato niebieski

Zobacz szczegół, kliknij tutaj

ZAPRASZAMY NA NASZEGO FACEBOOKA, sprawdź rolki, tam znajdziesz krótki filmik prezentujący śpiworek Jollein, w kolorze cynamonowym.

Favicon sklepu myciuszek

Myciuszek

Sklep dla niemowląt i małych dzieci, w którym znajdziesz produkty takie jak ubranka, pieluszki, przytulanki, pościele, otulacze, śpiworki oraz zabawki o wysokiej jakości wykonania. 

Ostatnie posty

Masz pytania o dany produkt?

Jeżeli masz wątpliwości i dodatkowe pytania na temat jakiegoś produktu, śmiało pisz poprzez czat lub formularz kontaktowy!

Masz pytania o dany produkt?

Jeżeli masz wątpliwości i dodatkowe pytania na temat jakiegoś produktu, śmiało pisz poprzez czat lub formularz kontaktowy!